0
چگونه گوشی خود را رجیستر کنیم؟

طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری) با هدف جلوگیری از فعالیت گوشی‌های تلفن همراه که از مبادی غیررسمی به کشور وارد می‌شوند، اجرا شده و نرم‌افزار همتا، جهت سهولت انجام کلیه امور مربوط به این طرح برای کاربران تلفن همراه، ایجاد شده است . هدف از اجرای این طرح، مبارزه سیستمی با عرضه و فعالیت تلفن‌های همراه قاچاق و تقلبی می باشد. هر تلفن همراه دارای یک شناسه 15 رقمی منحصربه‌فرد (IMEI) است که با استفاده از آن می‌توان هر تلفن همراه را در شبکه مخابراتی ردیابی کرد. ردیابی بر مبنای IMEI با نواقصی همراه است که به این منظور، از ترکیب این شناسه و یک کد منحصر به‌فرد دیگر برای تشکیل یک زوج یکتا، بهره گرفته می‌شود . با استفاده سامانه همتا میتوانید مراحل تغییر مالکیت گوشی خود را نیز انجام دهید .

شیوه ثبت نمودن گوشی در سامانه همتا :

تمامی گوشی هایی که توسط شرکت آرنگ همراه وارد کشور شده ، کاملا قانونی و دارای کد ریجیستری می­باشند و پس از خرید و دریافت گوشی خود کافی است تلفن همراه خود را در سامانه همتا ثبت نمایید.

از سه روش میتوانید ازسامانه همتا استفاده نمایید :

1 – استفاده از کد USSD اختصاصی سامانه همتا

به ترتیب از سمت راست

شماره سیم کارتی که در گوشی نصب کردید را وارد کنید. اگر گوشی شما دو سیم کارت است،  شماره‌ای را وارد کنید که می‌خواهید در سیم کارت اول به عنوان سیم کارت اصلی خود از آن استفاده نمایید.

2 – استفاده از اپلیکیشن همتا

اپلیکیشن سامانه همتا هم برای سیستم‌‌عامل‌های اندروید و هم ios طراحی و منتشر شده است. با دانلود و ورود به این اپلیکیشن، در چند مرحله ساده می‌توانید تلفن همراه خود را در سامانه همتا ثبت کنید. ابتدا گزینه فعال‌سازی تلفن همراه را انتخاب کنید. سپس قسمت‌های مربوط به شناسه ۱۵ رقمی دستگاه (IMEI)، شماره همراه و کد فعال‌سازی را وارد کنید. اکنون تلفن همراه شما در سامانه همتا ثبت شده و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.

به ترتیب از سمت راست

3 – استفاده از وب سایت همتا

با مراجعه به وب سایت همتا https://hamta.ntsw.ir وارد بخش فعال‌سازی شوید و در آن‌جا اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. 

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

ادمین سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *