0
پنج اپلیکیشن برای مشاهده وضعیت آلودگی هوا

در این مطلب ۵ اپلیکیشن برتر برای چک کردن وضعیت آلودگی هوا را به شما معرفی خواهیم کرد.

یکی از مشکلات اصلی کلان‌شهر‌ها در فصل‌های سرما، پدیده وارونگی هوا است که موجب آلودگی هوا و بروز بیماری‌های متفاوت تنفسی در شهروندان می‌شود. آلودگی هوا برای بیماران قلبی و تنفسی، خطر‌های فراوانی را به همراه داشته و به همین دلیل، بهتر است که این دسته از افراد در حین بروز این پدیده از خانه خارج نشوند.

خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به اینترنت، امکان اطلاع از وضعیت کیفیت هوا را برای تمامی افراد فراهم کرده و شاهد انتشار اپلیکیشن‌های کاربردی فراوانی برای این امر هستیم. در این مطلب، ۵ اپلیکیشن برتر برای چک کردن وضعیت آلودگی هوا را به شما معرفی خواهیم کرد؛ در ادامه با ما همراه باشید.

سامانه پایش کیفی هوای کشور

اپلیکیشن سامانه پایش کیفی هوای کشور که توسط سازمان محیط زیست توسعه یافته است؛ یکی از بهترین گزینه‌ها برای چک کردن وضعیت آلودگی هوا در مناطق متفاوت ایران محسوب می‌شود. این اپلیکیشن با وجود رابط کاربری قدیمی و نه چندان جذاب خود، کاربرد‌های فراوانی داشته و امکان نمایش وضعیت آلودگی در شهرها و مناطق متفاوت روی نقشه را نیز دارد.

کیفیت هوای تهران

اپلیکیشن کیفیت هوای تهران که برای دو سیستم عامل iOS و اندروید منتشر شده است؛ ابزاری کاربردی برای ساکنین این شهر جهت اطلاع از وضعیت آلودگی هوا به حساب می‌آید. این اپلیکیشن شاخص کنونی آلودگی هوا را به نمایش گذشته و کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته را نیز نمایش می‌دهد. اپلیکیشن کیفیت هوای تهران همچنین اطلاعات دقیقی در مورد وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف پایتخت را ارائه داده و امکان استفاده از نقشه برای اطلاعات از کیفیت هوا نیز وجود دارد.

IQAir Air Visual

IQAir Air Visual که یکی از قدیمی‌ترین اپلیکیشن‌ها در این دسته است؛ عملکرد خوبی داشته و رابط کاربری آن نیز از گزینه‌های ایرانی جذاب‌تر است. این اپلیکیشن در کنار اطلاعات مربوط به آلودگی هوا، گزارشات هواشناسی را ارائه می‌دهد و همچنین امکان ارسال اعلان در هنگام آلودگی شدید هوا را نیز دارد.  یکی دیگر از قابلیت‌های جالب IQAir Air Visual، امکان نمایش وضعیت آلودگی هوا در شهر‌های مختلف جهان به صورت همزمان است.

AirCare

اپلیکیشن Air Care نیز یکی از گزینه‌های خوب برای بررسی میزان آلودگی هوا به حساب می‌آید؛ البته باید گفت که همانند بسیاری از اپلیکیشن‌های امروزی، برای استفاده از تمامی قابلیت‌های AirCare باید اشتراک نسخه حرفه‌ای آن را تهیه کنید. این اپلیکیشن گزارش دقیقی از وضعیت آلودگی هوا در ساعات مختلف روز را ارائه داده و امکان مشاهده آمار روی نقشه نیز توسط آن وجود دارد.

Plume Labs: Air Quality App

اپلیکیشن Plume Labs: Air Quality App بدون شک جذاب‌ترین رابط کاربری در بین این دسته از اپلیکیشن‌ها را دارد. این اپلیکیشن امکان نمایش وضعیت آلودگی هوا به صورت روزانه یا ماهانه را ارائه داده و این اطلاعات را روی نقشه نیز به نمایش می‌گذارد. متاسفانه، امکان مشاهده وضعیت آلودگی هوای کشور ما روی نقشه این اپلیکیشن وجود ندارد؛ اما Plume Labs: Air Quality App همچنان بهترین گزینه برای افرادی است که به طراحی و ظاهر اپلیکیشن اهمیت فراوانی می‌دهند.

امیدواریم که این مطلب برای یافتن بهترین اپلیکیشن چک کردن وضعیت آلودگی هوا، برای شما مفید واقع شده باشد. شما از نظر کاربرد و طراحی، کدام‌یک از این اپلیکیشن‌ها را بیشتر می‌پسندید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

ادمین سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *